Kommenteeri

Näitus "Taldrikute lugu"

Alates 1. novembrist kuni 31. detsembrini 2021 on ARS Keraamikakeskuse Tarbekunsti galeriis avatud Kersti Karu keraamiliste taldrikute näitus „Taldrikute lugu“, mis on pühendatud autori 75. sünnipäevale ning 50. ARSi majas töötamise aastale.

Näitus annab ülevaate erinevatel aegadel tehtud dekoratiivsetest taldrikutest. „Võib öelda, et igal neist on ka oma lugu – mõte, idee või tunne, mida olen püüdnud edasi anda taldrikutel kujutatud piltide, aga ka glasuuride ja keraamika värvide kaudu,“ selgitab Kersti Karu. Osa taldrikuid moodustavad sarnase temaatikaga gruppe nagu näiteks vikerkaare motiiviga taldrikud või skrafiito tehnikas taldrikud ,,Kahekesi“.

„Minu tööd lähtuvad loodusvormidest või ka geomeetrilistest vormidest. Mulle meeldib selge, lihtne harmooniline vorm, püüdlus ilu ja tasakaalu poole.“ Keraamika on autori sõnul universaalne ühendus skulptuurist, maalist, graafikast, arhitektuurist ja geomeetriast. „Soovin, et minu looming mõjuks inimesele positiivselt, et selles oleks harmoonia, tasakaal ja armastus, mis teostamisel ka minus on olnud. Usun, et vormi ilu saab vaatajat igapäevasest rutiinist ülespoole tõsta ja tasakaalustada.“

Näitus „Taldrikute lugu“ tähistab kunstniku 50. aastat keraamikuna töötamist ARSi majas, kus ta alustad 1971. aastal kunstnik-tehnoloogina ja jätkas hiljem autoritiraaži kunstnikuna. Alates 2003. aastast töötab Karu samas vabakutselise keraamikuna. Tema tööruum ARSi maja on nr 132.

Kui olud lubavad, siis on kunstnikul 2022. aasta alguses ARSi Showroomis plaanis ka teine näitus, mis on pühendatud samuti autori juubelile ja toob vaatajani kunstniku suurvormid ja objektid.

 

Lisa kommentaar

Email again: